6 Листопада, 2023, 15:14

Мобільні вогневі групи з протидії ворожим дронам будуть нарощуватися і надалі – Юрій Ігнат

Створення мобільних вогневих груп для протидії зокрема БПЛА, є вимушеним кроком для локального захисту об’єктів інфраструктури та стратегічних об’єктів держави.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Мобільні вогневі групи будуть нарощуватися і надалі, бо іншого виходу, окрім як захищати кількісно, немає на сьогодні. Маємо розуміти, що велике ППО має захищати стратегічні об’єкти держави, має захищати Україну від появи російської авіації в українському небі і робити роль на верхньому ешелоні, на більших відстанях. Мобільні вогневі групи – це той вимушений крок, на який змушено було піти військове керівництво держави для того, щоб захистити вже на місцях, локально, самі об’єкти інфраструктури та інші державні та стратегічні військові об’єкти, куди потенційно може цілитись ворог», – зазначив він.

За словами Юрія Ігната, позаяк радіус застосування мобільних вогневих груп є не надто великим, тому шукаються різні методи та шляхи щодо покращення їхньої роботи  – додаткове обладнання, мобільні швидкісні автомобілі, які дозволять швидко пересуватися і займати ту вигідну позицію, з якої можна буде більш ефективно відпрацювати по тому чи іншому БПЛА.

«Мобільні вогневі групи – це серйозна поміч, щоразу вони показують результат. Але ще раз підкреслю, що це – вимушений крок. Нам потрібно мати сучасні ППО, сучасні засоби, які будуть здатні знищувати БПЛА в автоматичному режимі. А ще краще мати достатньо систем радіоелектронної боротьби, які будуть садити ті БПЛА без жодного пострілу», – додав Юрій Ігнат.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini