Фото Медіацентр Україна – Одеса: Борис Емельдеш, голова благодійного фонду “Рада Міст”; Анна Кіщенко, директорка одеської загальноосвітньої школи №41; Олексій Міщенко, представник виробника “Грандбуд”
12 Липня, 2023, 15:48

Перше мобільне укриття від волонтерів може дозволити одеській школі працювати оффлайн

На наступному тижні навчальний заклад отримає дозвіл на йього експлуатацію. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Анна Кіщенко, директорка одеської загальноосвітньої школи №41.

Вона розповіла, що встановити таке укриття було необхідно, тому що на території шкіл інших немає, а найближче знаходиться доволі далеко.

“Це укриття може вмістити 20 осіб. Я сподіваюсь, що його встановлення дозволить наших дітям розпочати навчальний рік в очному форматі. Три класи зможуть вийти на навчання та вивчати основні предмети. І я сподіваюсь, що можна бути встановити ще декілька укриттів. Десь через тиждень ми чекаємо на комісію від ДСНС, поліції та представників департаменту цивільного захисту, яка дасть дозвіл на експлуатацію укриття”, – розповіла директорка.

Борис Емельдеш, голова благодійного фонду “Рада Міст”, який допоміг встановити перше мобільне укриття в Одесі зазначив, що ідея встановити укриття саме біля цієї школи прийшла через геологічні особливості місцевості.

“Ми розмовляли з представниками департаменту цивільного захисту й прийшли висновку, що перш за все такі укриття потрібно встановлювати саме в цьому районі через те, що ґрунтові води затопили там всі підвали та сховища”, – зазначив пан Емельдеш.

Олексій Міщенко, представник виробника “Грандбуд” зазначив, що такі укриття вже встановлені в Херсоні, Миколаєві та у Бучі, скоро у Херсоні з’являться ще два.

“Це найпростіше армоване бетонне укриття. Товщина стелі – 300 мм, товщина стін 200 мм. Зараз ми можемо виробляти десь 20 таких укриттів на місяць”, – зазначив пан Міщенко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini