Сергій Гайдай, начальник Луганської обласної військової адміністрації, Медіацентр Україна-Укрінформ
Сергій Гайдай, начальник Луганської обласної військової адміністрації, Медіацентр Україна-Укрінформ
12 Січня, 2023, 17:47

Мобілізація на тимчасово окупованій Луганщині рухалася від ура-патріотизму до грошей і обману, чоловіків залишилося дуже мало — начальник ОВА

Окупанти на Луганщині намагалися мобілізувати місцевих мешканців різними способами: від ура-патріотичних гасел до обману. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«Мобілізація розпочалася ще до 24 лютого на тимчасово окупованій території Луганської області. Вона проходила навіть вже на окупованій після 24 лютого території під ура-патріотичними гаслами, що зараз ми тут звільнимо всі території, дійдемо до Києва, якщо не до Львова, що руський мир — це чудово. Ця стадія пройшла. Почалася стадія мотивації фінансової: оформлюйтеся в армію і заробите величезні кошти. Потім ми бачили стадію, коли обманом вже набирали війська. Були оголошення, наприклад: комунальне підприємство потребує водіїв з великою зарплатою. Люди оформлювали документи, наступного дня їм приносили повістку та забирали до окупаційних військ. Зараз дуже багато блокпостів стоїть на території області. Кожний автомобіль зупиняють, і якщо там є чоловік, то йому можуть вручити повістку. Місцеві говорять, що це вже не „ЛНР“, а „ЖНР“, тобто „жіноча народна республіка“. Дуже мало чоловіків залишилося», — розповів Гайдай. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini