Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, Медіацентр Україна – Укрінформ
Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, Медіацентр Україна – Укрінформ
18 Травня, 2023, 13:56

МКС має розслідувати злочини росії щодо кримських татар – Ольга Скрипник

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Вона нагадала, що рівно рік тому, 18 травня 2022 року було здійснено подання до МКС, де зібрана інформація, яка підтверджує, що дії росії щодо кримських татар у Криму є цілеспрямованою політикою дискримінації. Зібрані докази стосувалися адміністративних переслідувань, кримінальних переслідувань, знищення культурної спадщини кримських татар. 

«Все це було подано як злочин проти людяності в рамках загальної політики русифікації. Знищення, намагання стерти кримських татар і їхню ідентичність. І тому це той триваючий злочин, про який ми говоримо, злочин депортації 1944 року. Тобто це намагання знищити кримськотатарський народ, воно триває. Просто в чомусь може різні інструменти», – наголосила вона.

Ольга Скрипник підкреслила, що дуже важливо, аби МКС провів роботу і над тими злочинами, які чинила росія проти кримськотатарського народу в Криму ще з 2014 року. Вона наголосила, що Крим має бути частиною розслідувань МКС.

«Ми як організація, яка входить до коаліції «Україна. П’ята ранку», яка документує злочини росії по всій Україні, наголошуємо на тому, що дуже важливо, щоб Міжнародний кримінальний суд, попри те що зараз повномасштабне вторгнення, обов’язково допрацював і провів роботу саме за тими злочинами, які скоювалися ще з 2014 року, щоб МКС не обмежувався лише злочинами, які ми бачимо після 24 лютого 2022 року».

Нагадаємо, що 18 травня Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар.  Нинішні дії російських окупантів у Криму багато у чому повторюють етнічні чистки, які здійснював на півострові НКВС у 1944 році.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini