Катерина Чуєва, Медіацентр Україна - Укрінформ, 1 червня
1 Липня, 2022, 13:05

МКІП зареєструвало 407 злочини росії проти культурної спадщини, але список постійно оновлюється

Об’єкти культурної спадщини у багатьох випадках – пряма ціль для російської армії. Наразі МКІП фіксує всі випадки руйнування, однак, після обстеження, можна буде сказати більш точно, чи спеціально окупанти били по ним. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики. 

«Станом на сьогодні МКІП зареєстрував 407 злочини росії проти культурної спадщини. Але цей список набагато більше, однак, спочатку всю інформацію необхідно перевірити. Зруйновані об’єкти є в більшості областей нашої держави. Найбільша кількість зруйнованих культурних пам’яток у Харківській, Донецькій, Сумській, Херсонській та Київських областях», – сказала вона. 

Великою проблемою лишається той факт, що до більшості зруйнованих пам’яток немає доступу, щоб провести повне розслідування та фіксування. 

«На жаль, ми отримали інформацію, поки не підтверджену, що загинула директорка Святогірського заповідника Світлана Шкарабан», – сказала Катерина Чуєва. 

Внаслідок дій окупанта, руйнації та пошкоджень зазнали 125 об’єктів культурної спадщини, а також пам’ятки культури та містобудування – 21 пам’ятка національного значення, 97 – місцевого, 7 щойно виявлених об’єктів культури, 101 об’єкт культурної забудови.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini