МКІП закликає світову спільноту працювати разом, щоб зберегти українську культурну спадщину
Днями в Україну завітали представники Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ІКОМОС) та Міжнародного центру з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей – ІККРОМ щоб на власні очі побачити, до чого призводить російська агресія в Україні.
Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив міністр культури Олександр Ткаченко.
«Наші міжнародні колеги будуть надавати нам допомогу зі збереження культурної спадщини, надавати консультації з документування руйнувань, що дуже важливо, бо руйнування культурної спадщини – це воєнні злочини. Міжнародна допомога включатиме декілька аспектів – фахові консультації наших спеціалістів, фінансування проектів, тощо», – сказав міністр культури.
Тереза Патрісіо, президентка Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць наголосила, що основна роль міжнародної організації – оберігати та захищати культурну спадщину.
«Ми вже маємо глобальні виклики зі збереження спадку української культури. Лише за останні місяці ми підготували рекомендації, як зберегти культурне різноманіття. Ми підготували рекомендації, як врятувати дерев’яні церкви під пожеж, зокрема», – наголосила вона.
Зейнеп Гюль Унал, Віцепрезидентка Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць, своєю чергою, розповіла, що перш за все, необхідно усвідомлювати обсяг збитків для культурної спадщини: «Ми хочемо оновити нашу мапу культурних об’єктів відповідно до міжнародних стандартів».
Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики України подякувала міжнародній спільноті за підтримку та участь.
Нагадаємо, 12 та 13 липня представники світових організацій, які опікуються збереженням та охороною культурно-історичних місць у світі та перебувають з тижневим візитом в Україні, відвідали зруйновані росіянами містечка Київщини та Чернігівщини.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini