Галина Григоренко, заступниця міністра культури та інформаційної політики України, Медіацентр Україна-Укрінформ, 5 серпня
5 Серпня, 2022, 15:06

МКІП готує листа до Ла Скала: всесвітньовідома опера відкриває сезон російською виставою

Про це в Медіацентрі Україна  – Укрінформ заявила Галина Григоренко, заступниця міністра культури та інформаційної політики України. 

«Заклик бойкотувати російську культуру МКІП випустив ще 26 лютого, цілий ряд партнерів його підтримали і до нього приєднались, але просто так це не зупинити, бо росія роками вкладала в пропаганду ресурси і кошти», – заявила посадовиця. 

Вона нагадала інтерв’ю директора Ермітажу, який прямо заявив, що задання російських митців проводити «свою спецоперацію». 

«Ми розуміємо, що зупинити «культурний» наступ російського продукту важко. Але ми хочемо мати свій власний голос, дати нашим митцям власні майданчики», – сказала вона. 

Галина Григоренко розповіла, що Ла Скала відкриває сезон виставою «Борис Годунов». МКІП вже готує офіційного листа, щоб висловити свою незгоду, бо призупинити цей процес майже не можливо. 

«Те саме стосується і фестивалю в Зальцбургу, який продовжує співпрацю з митцем, який фінансується росією. Організатори фестивалю оприлюднили заяву, що вони засуджують агресію на території нашої держави, не називаючи агресора і все, більше нічого не змінилося. Ми пропонували їм зробити концерт з українськими оркестрами, вони відмовили», – сказала вона. 

Заступниця міністра культури наголосила, що Україна не здається та продовжує культурну боротьбу  –  наразі тривають гастролі вистави «Погані дороги», нові проекти Dakh Daughters: «Лише станом на зараз понад 500 українських гуртів, театрів, музикантів, художників гастролюють по всьому світові, щоб змінити ставлення, а подекуди сформувати з нуля бачення України». 

В листопаді 2022 року в Лондоні відкриється виставка української кераміки та майоліки. Це спільний проект з Національним музеєм прикладного мистецтва. Всі пам’ятають бородянського півника – експонатами стануть подібні вироби.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini