Денис Маслов та Олена Хоменко - народні депутати фракції "Слуга Народу", Медіацентр Україна-Укрінформ
Денис Маслов та Олена Хоменко - народні депутати фракції "Слуга Народу", Медіацентр Україна-Укрінформ
18 Жовтня, 2022, 12:35

МКЧХ отримав ультиматум від України – негайно відвідати військовополонених – народні депутати

Вчора народні депутати України,  представники Офісу Президента, посли Великої сімки планували провести зустріч з представниками Комітету Червоного Хреста на лінії розмежування. Українська сторона висунула ультиматум МКЧС – протягом трьох днів Комітет має відвідати українських військовополонених в Оленівці. Представники Червоного Хреста проігнорували зустріч. 

Про це в Медіацентрі Україна-Укрінформ заявили народні депутати Денис Маслов та Олена Хоменко – народні депутати фракції “Слуга Народу”. 

“Ми вимагаємо від МКЧХ виконати свої правові зобов’язання – відвідати Оленівку та інші місця утримання полонених та заручників та провести конференційне спілкування з нашими полоненими та заручниками, а також сприяв спілкуванню з родинами”,- сказав Денис Маслов. 

Народний депутат наголосив, що перед МКЧХ стоїть вимога- публічно оголосити, хто перешкоджає їм виконувати прямі обов’язки. 

Своєю чергою, Олена Хоменко підкреслила, що Червоний Хрест має зв’язок з росією, щоб знайти необхідний алгоритм дій та виконати умови, які висуває Україна. 

“В ситуації, коли росія здійснює акт агресії проти України,  міжнародні організації мають перестати ховатись за протоколами, а робити більше. Парламент і Офіс Президента роблять все можливе для звільнення військовополонених, але нам потрібна підтримка міжнародних організацій.  Резолюція ПАРЄ чітко вказує,  що міжнародна спільнота повинна посилити свою роботу”, – сказала вона. 

Денис Маслов додав, що наразі дещо змінилася риторика МКЧС, вони почали називати війну в Україні – міжнародним збройним конфліктом. Хоча раніше вказували, що це конфлікт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini