Фото Медіацентр Україна – Одеса: Микола Пашковський, науковий співробітник науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Національної академії правових наук, кандидат юридичних наук, доцент, адвокат
4 Липня, 2023, 14:37

Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії росії проти України буде координувати зусилля національних прокурорських груп – експерт 

Головне завдання центру – збирання всіх доказів агресії. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса Микола Пашковський, науковий співробітник науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Національної академії правових наук.

Він розповів, що питання створення такого координаційного центру виникло одразу після повномасштабного вторгнення, і це “черговий, але не останній крок, спрямований на формування системи переслідування осіб, винних в злочині агресії проти України”. 

За словами експерта, цей центр – це лише комунікаційний майданчик, де будуть працювати прокурори різних держав, що розслідують злочин агресії рф, та координувати спільні зусилля. 

“Їх завдання з’ясувати які можливості є у національних кримінальних законодавствах, які провадження є щодо злочину агресії, які є докази і які стратегії обрати, щоб розслідувати злочин агресії росії та потенційно, республіки беларусь. Також зібрати всі докази агресії  та потім вирішити, які злочини будуть розглядатися національними законодавством, які на майбутньому трибуналі”, – розповів Пашковський.

Він підкреслив, що крім України, розслідуванням займаються найближчі сусіди – країни Балтії, Польща тощо. 

“І щоб об’єднати прокурорські групи цих держав, щоб зробити їх діяльність більше цілеспрямованими та скоординованими, створено цей центр”, – зазначив фахівець.

Він додав, що практика притягнення відповідальності за злочин агресії на окремому трибуналі була тільки два рази – це Нюрнберзький та Токійський трибунали.

“Інші трибунали, тобто по колишній Югославії та Руанді, розглядали інші злочини – проти людяності, геноциду, воєнні злочини”, – підкреслив Пашковський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini