Євгенія Кравчук, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, заступниця голови фракції Слуга народу, членкиня української делегації в ПА ОБСЄ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Євгенія Кравчук, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, заступниця голови фракції Слуга народу, членкиня української делегації в ПА ОБСЄ, Медіацентр Україна-Укрінформ
17 Жовтня, 2022, 15:32

Міжнародний трибунал щодо злочинів росії доповнить роботу Міжнародного кримінального суду – ВРУ

У Верховній Раді пояснили, навіщо створюється міжнародний трибунал та як буде працювати. Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила У Верховній Раді пояснили, навіщо створюється міжнародний трибунал та як буде працювати. Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Євгенія Кравчук – заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, заступниця голови фракції Слуга народу, членкиня української делегації в ПА ОБСЄ.

«Міжнародний трибунал доповнить роботу Міжнародного кримінального суду. Різниця трибуналу і МКС в тому, що МКС розглядає воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид українців. Зараз маємо все більше доказів, що агресор коїть геноцид. Але, також важливо, щоб підсудними були і воєнно-політичне керівництво росії. Ті, хто розпочав злочин агресії», – сказала вона. 

Відповідно, перед трибуналом постають ті, хто віддавав накази, перед МКС ті, хто їх виконував. 

“Якщо ми говоримо про виконавців злочинів у Бучі, то їх буде судити МКС, трибунал займається тими, хто віддавав накази”, – сказала вона.. 

Народна депутатка додала, що саме Європа має грати ключову роль у створенні такого трибуналу. 

«Практично цей трибунал можна створити двома шляхами – або угода між окремими країнами, або міжнародна угода під егідою якоїсь організації – Генасамблея ООН, Рада Європи тощо», – додала Кравчук. 

Доказова база для трибуналу досить обширна та очевидна. Також паралельно триває робота над компенсаційним механізмом – коли агресор має заплатити за свої злочини ще й фінансово.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini