19 Липня, 2023, 14:30

Міжнародний кримінальний суд приділяє недостатню увагу розслідуванню злочинів росії, здійснених до лютого 2022 року – Global Rights Compliance LLP

Про це під час Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд” заявив Вейн Джордаш, керівний партнер у компанії Global Rights Compliance LLP.

Міжнародний кримінальний суд застосовує недостатній підхід для розслідування воєнних злочинів. З моменту повномасштабного вторгнення росії, обсяг злочинів дійсно збільшився. Але експерти не побачили акценту на розслідуванні злочинів до 2022 року. Це дещо знімає пріоритет із злочинів, які здійснені окупантом з 2014 року”, – сказав Вейн Джордаш.

Експерт запропонував у цьому контексті краще вивчати досвід Криму, адже на півострові найкраще видно, до чого призводить тривала окупація. “Саме з досвіду окупованого Криму ми побачимо, що міжнародна спільнота має не знімати з порядку денного і злочини, здійснені росією на території України до лютого 2022 року. Це не об’єкт торгу”, – заявив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini