фото: Бучанська міська рада
19 Травня, 2022, 13:24

Міжнародні спостерігачі починають офіційно визнавати злочини росіян: Human Rights Watch задокументувала 32 випадки страт, які здійснили окупанти на Київщині та Чернігівщині

32 випадки страт, які здійснили російські окупанти на Чернігівщині та Київщині, задокументувала у своєму звіті організація Human Rights Watch. Щоб отримати докази злочинів проти цивільних, дослідники відвідали 17 населених пунктів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів заступник директора з Європи та Центральної Азії правозахисної організації Human Rights Watch Гіоргі Горія.

Представники міжнародної правозахисної організації також зафіксували у цих регіонах  6 ймовірних насильницьких зникнень та 7 випадків катувань. 21 людина  розповіла  про незаконне позбавлення волі й утримання в нелюдських і принизливих умовах.

«Це не просто цифри. Це реальні люди, в яких забрали життя. Їхнє життя зруйновано. Важливо досягти правосуддя», —  зауважив Гіоргі Горія

За його словами, те, що експерти зафіксували на Київщині та Чернігівщині  може підпадати під визначення «воєнних злочинів» та «злочинів проти людства».


Нагадаємо, Human Rights Watch підготували звіт про доведені злочини російських військових проти прав людини на території України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini