Анна Калинчук, адвокатка захисників Маріуполя, Медіацентр Україна-Укрінформ
Анна Калинчук, адвокатка захисників Маріуполя, Медіацентр Україна-Укрінформ
6 Вересня, 2022, 14:47

Міжнародні організації демонструють неспроможність покарати росію за теракт в Оленівці – адвокат захисників Маріуполя

Україна здійснила ряд дій, аби зафіксувати сам факт вчинення злочину в Оленівці. Офіс Генпрокурора вніс відомості до ЄРДР, триває слідство – збираються факти та встановлюються обставини подій в колонії.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Анна Калинчук, адвокатка.

«Це наше внутрішнє розслідування. Поруч з цим, ми почули від ООН, що була створена місія, яка можливо колись займеться встановленням фактів подій в Оленівці. При чому, місія не буде наділена повноваженнями збору доказів, виключно встановленням фактів», – розповіла вона.

Правозахисники не розуміють, яку мету ООН переслідує в такій місії: «Факт єдиний, встановлення не потребує,  – це цілеспрямоване вбивство росією українських захисників, приховування катування та факт ІПСО, спрямований на населення України».

Адвокатка наголосила, що Червоний хрест жодного разу не був в Оленівці після теракту. Це вказує на неспроможність організації роботи на практиці.

«МКЧХ мають ставити питання росії, що агресор робить для реалізації Міжнародного гуманітарного права. І вимагати від них дотримання Женевських конвенцій. Натомість, росія, після страшного злочину, продовжує сидіти за одним столом з цивілізованими країнами», – зазначила правозахисниця.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini