11 Травня, 2022, 15:31

«Мисливці за діабетом»: на Львівщині сімейні лікарі «полююють» на цукровий діабет 2 типу

Через значні стреси, які спровокувало повномасштабне вторгнення росії, в українців зростають ризики виникнення цукрового діабету 2 типу.  Із цим нині активно борються сімейні лікарі Львівщини у рамках інформаційної кампанії «Мисливці за діабетом» україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».  Про це йшлось на брифінгу чиновників Львова та області, а також представників проєкту «Діємо для здоров’я» у Медіацентрі Україна.

На Львівщині працюватимуть мобільні бригади, які  допомагатимуть як місцевим, так і внутрішньо переміщеним особам, зокрема, у лікуванні цукрового діабету. Окрім діагностики, людей забезпечуватимуть безкоштовними ліками.  А щоб привернути увагу до тестування та лікування цукрового діабету, експерти вестимуть активну інформаційну кампанію.

«Внутрішньо переміщені особи, які потрапили у Львівську область, а зрештою, в інші області України, мають величезну кількість проблем. Це проблеми соціальні, проблеми житла, працевлаштування, влаштування дітей на навчання. Тому питання здоров’я інколи, а навіть дуже часто, відходять на другий план, особливо, коли це стосується хронічних захворювань. Тому проєкт «Діємо для здоров’я», на мою думку, дуже вчасно започаткував і продовжує інформаційну кампанію щодо профілактики цукрового діабету, тому що стрес є одним із значних тригерів в розпочатку хвороби, і вона підступна тим, що на початках протікає безсимптомно, але завершується важкими ускладненнями та інвалідизацією людини», — зазначила регіональна координаторка проєкту «Діємо для здоров’я» у Львівській області Мар’яна Служинська.

У свою чергу, директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис заявив, що наближення допомоги у місця, де є внутрішньо переміщені особи сьогодні  вкрай важливе. 

«Станом на сьогодні у Львівській області зареєстровано більше 64 тисяч осіб, які хворіють цукровим діабетом. Попри ту кількість осіб, які є мешканцями Львівщини, ми уже ми бачимо,  що є велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які звертаються за медичною допомогою. Ми справляємося з цим завдяки, першочергово, сімейним лікарям, які допомагають з перших днів», — Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА.

Більше інформації про проєкт можна знайти тут

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini