4 Травня, 2022, 15:32

Минулої доби окупанти обстрілювали Україну із залученням стратегічної авіації з  акваторії Каспійського моря – Міноборони

Росія намагається наростити темпи наступальної операції на Сході України, аби вийти на рубежі Донецької та Луганської областей. Також розвинути наступ на Запорізькому та Криворізькому напрямках. З цією метою ворог проводить  перегрупування своїх військ. Крім того, вчора було завдано ряд авіаційних ударів по ряду стратегічних об’єктів в Україні. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Олександр Мотузяник, речник Міністерства оборони України. 

«Для авіаційних ударів у Львівській, Харківській, Донецькій, Луганській і Закарпатській областях противник залучав оперативно – тактичну та стратегічну авіацію. Було завдано майже пів сотні ударів. Російські стратегічні бомбардувальники Ту-160 здійснили 18  пусків ракет з акваторії Каспійського моря по території України», – сказав Олександр Мотузяник. 

Речник Міністерства оборони України також розповів про оперативну ситуацію на фронті станом на 12 годину дня: 

На Сіверському напрямку ознак формування противником наступального угруповання не виявлено. В рамках посилення охорони ділянки російсько-українського кордону, у районах автомобільних пунктів пропуску “Нові Юрковичі”, “Погар” та “Ломаковка” Брянської області розгорнуто підрозділи збройних сил російської федерації зі складу Центрального військового округу.

На Слобожанському напрямку ворог обстрілював місто Харків та населений пункт Протопопівка із артилерії та мінометів. Провів повітряну розвідку в районі населених пунктів Кутузівка та Олександрівка Барвінковського району Харківської області. Противник намагався вести наступальні дії у напрямку населеного пункту Довгеньке, успіху не мав.

На Донецькому і Таврійському напрямках, з метою сковування дій, окупанти здійснюють обстріли підрозділів наших військ.

На Лиманському напрямку противник веде наступ у напрямку населеного пункту Шандриголове, бойові дії тривають. Ворог посилює угруповання військ та активізував ведення повітряної розвідки.

Окупанти здійснювали штурмові дії в районі Попасної, бойові дії тривають.

В Маріуполі російські окупанти продовжують завдавати авіаційних ударів та здійснюють вогневе ураження наших позицій в районі “Азовсталі”.

На Запорізькому напрямку ворог проводив штурмові дії у напрямку населеного пункту Оріхів, успіху не має.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini