7 Травня, 2022, 20:30

Міністр Ляшко закликав ВООЗ допомогти українським полоненим, яких утримує росія, отримати медичну допомогу

Сьогодні, 7 травня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ відбувся спільний брифінг генерального директора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса та міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшко.

Очільник МОЗ закликав міжнародних колег проявити політичну волю, об’єднати зусилля та надати медичну допомогу українським громадянам, які перебувають у російському полоні.

«У роботі з моїми колегами із ВООЗ я виділив два блоки. Перший – гуманітарний. Україна потребує допомоги, підтримки медичної сфери – обладнання, медикаменти, медвироби. Другий блок – політичний. Зупинити війну можна лише натиснувши на росію. Тому, у мене прохання до наших колег із ВООЗ – проявити лідерство і об’єднати зусилля з організаціями «Червоного хреста», «Лікарі без кордонів» та надати необхідну медичну допомогу українським військовополоненим та полоненим. Російські окупанти не дають такої можливості українським медикам. Саме міжнародні організації мають допомогти українцям, які нічого не просять, лише захищають свою землю і свої родини», – сказав Віктор Ляшко.

Також він наголосив, що Україна буде піднімати питання закриття Офісу неінфекційних хвороб, який наразі працює у Москві.

«Другий блок питань політичного характеру – це питання функціонування Офісу неінфекційних хвороб у Москві, бо не може країна однією рукою вбивати, а іншою – показувати, що вона турбується за збереження життя. 10 травня на регіональному комітеті Європейського бюро ВООЗ, а потім і 22 травня під час Асамблеї ВООЗ ми будемо розглядати це питання і я прошу колег підтримати це рішення. В росії повинні всі зрозуміти, що Україна – вільна держава, яка бореться і захищає свою свободу», – підкреслив очільник МОЗ.

Віктор Ляшко також розповів, що разом зі своїми колегами, відвідали лікарні, які постраждали від російських обстрілів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini