Микита Потураєв, голова Комітету ВР України з питань гуманітарної та інформаційної політики
10 Квітня, 2023, 18:45

Микита Потураєв: Українські релігійні організації не мають права підтримувати жодних стосунків з релігійними організаціями, які походять з держави-агресора

Українські релігійні організації не мають права підтримувати жодних стосунків з релігійними організаціями, які походять з держави-агресора. Тим більше  якимось чином підпорядковуватися таким релігійним організаціям.

На цьому наголосив голова Комітету ВР України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Україна нічого не порушує. Бо ми не ведемо боротьбу з релігією, ми не ведемо боротьбу з вірянами. Це взагалі не є предметом жодного з законопроєктів, які зареєстровані у Верховній Раді. Україна цими законопроєктами фіксує, що релігійні організації, які знаходяться на території держави-агресора й окупанта і фактично зрощені з правлячою в рф диктатурою, не можуть мати жодних стосунків з українськими релігійними організаціями», – наголосив він.

Микита Потураєв переконаний, що потрібно пришвидшити процес прийняття розробленого Кабінетом Міністрів законопроєкту щодо діяльності релігійних організацій, що мають керівні центри на території держави-агресора.

За словами політика, «зволікання з розглядом цих законів тільки веде до загострення суспільно-політичної ситуації в країні».

«В Україні має з’явитися нарешті такий закон, який дасть можливість громадянам України, політикам, дипломатам спокійно, переконливо й аргументовано спілкуватися з нашими західними друзями-партнерами  й казати, що це не про релігію, не про віру, не про віросповідання, це – винятково про стосунки з організаціями, які є фактично інструментами путінської диктатури».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini