17 Березня, 2022, 12:01

Ми вже в ЄС, якщо говорити про енергетику – Голова “Укренерго”

Україна приєдналась до енергосистеми ЄС, і це – історичний момент як для української енергетики, так і для європейської. Таке заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький під час брифінгу у Медіацентрі “Україна”. 

Під’єднання до єдиної енергосистеми ЄС, за словами очільника “Укренерго”, передусім гарантує стабільне енергоживлення під час війни для українських споживачів та об”єктів ЗСУ.

Процес об’єднання українська енергосистема почала у 2017 році. Зазвичай це займає від 7 до 10 років. А Україні, за прогнозами фахівців, могло б знадобитись до 15 років. Натомість, Україна перевершила очікування  всієї Європи, і підготувала власні електромережі всього за 5 років. У модернізацію електростанцій та мереж за цей час вклали 700 млн євро. 

Від енергосистем ворожої Росії та Білорусі Україна від’єдналась  24 лютого о 01.30, всього за кілька годин до початку повномасштабного наступу російських військ. Три тижні, попри бойові дії, українська енергосистема працювала стабільно, і за словами Володимира Кудрицького, балансуванням подачі енергії не поступалась європейській. Це довело Євросоюзу, що наша держава є надійним партнером в енергетиці, а Україна отримала надійне джерело підтримки у галузі постачання електрики. У майбутньому це – мільярди євро виручки для країни, та перспектива отримання дешевшої електроенергії з Європи для українських споживачів.