20 Червня, 2023, 16:23

Ми вже допомогли відновити більш як 12 тисяч будинків в різних областях України – Представниця УВКБ ООН

УВКБ ООН здійснює підтримку українців, допомагаючи їм у внутрішньому переміщенні, надаючи продукти першої необхідності, ресурси для відновлення житла тощо. Зокрема вже здійснена допомога у відновленні понад 12  тисяч  будинків в різних областях України.

На цьому наголосила Представниця УВКБ ООН Кароліна Ліндхольм Біллінг під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Основним пріоритетом, зазначила представниця  УВКБ ООН, залишається підтримка людей у надзвичайних ситуаціях. Так, надається підтримка, наприклад у такому вигляді як розгортання таборів для біженців, наданні продуктів першої необхідності, допомозі оселитися в більш безпечних областях. 

Крім того, за словами Кароліни Ліндхольм Біллінг, Агентство ООН у справах біженців в Україні допомагає громадянами у відновленні пошкоджених будинків. 

«Ми допомагаємо відновити пошкоджені будинки, ставити вікна, дахи, двері, десь залатати якісь дірки в стінах. Ми вже допомогли відновити більш як 12 тисяч будинків в різних областях України. Ми надаємо комплекти першої допомоги  таким чином, щоб люди могли самостійно відновлювати свої будинки, своїми силами. Ми надали підтримку вже 76 тисячам людей в Україні тільки в цьому році. І приблизно таку ж кількість підтримки ми надали  минулого року. Тобто таким чином, щоб люди могли самі ремонтувати свої будинки», – пояснила вона. Також вона додала, що здійснюється підтримка українських виробників засобів для відновлення житла.

«Ми підтримуємо програму українського виробника, який виробляє ці комплекти, а також для розгортання швидких мобільних будинків, і ця програма буде розширена цього року. Минулого року ми надали таку підтримку 165 тисячам людей, в тому числі в колективних центрах такими комплектами. А у цьому році  ми надали 96 тисяч таких комплектів для відновлення», – додала Кароліна Ліндхольм Біллінг.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini