19 Серпня, 2022, 13:12

Ми воюємо з тектонічним злом: у Києві презентували фільм про різницю спілкування між українськими захисниками та загарбниками зі своїми матерями

 Сьогодні у Медіацентрі Україна  – Укрінформ випускники КНУТКіТ ім І.К.Карпенка-Карого, випускники Ukrainian Film School, волонтери,  члени добровольчих формувань Територіальної оборони та ЗСУ презентували фільм «Ма».

 У фільмі показані дві дзеркальні ситуації: телефонна розмова російського солдата з матір’ю, і воїна ЗСУ, який теж спілкується зі своєю. Картина відповідає на питання  – Чому між нашим і їхнім народом така величезна прірва? Можливо відповідь на це питання полягає в різниці наших відносин з матерями.

«З 24 лютого ми з бабусею лишилися вдвох у Києві. Підтримували одне одного. І саме вона стала ініціатором цього фільму. Її вражали перехоплення наших військових, як росіяни спілкуються з своїми матерями. І бабуся мені запропонувала показати це спілкування», – . розповів режисер Богдан Желєзняк.

У фільмі немає жодного вигаданого діалогу, всі взяті з життя з розмов ворога зі своїми рідними. Фільм знято за один день, за 12 годин. Роль писалась саме під цього актора  – Максима Яковлєва.

«Це не перший фільм, в якому він грає головну роль, впевнений і не останній. Головна ідея фільму – контраст між тим як говорять наші військові з мамами і загарбники. Між нами не просто прірва – між нами безодня, ми не один народ. Люди мають бачити, з яким злом ми маємо справу. Світ має це бачити. Це те, що відбувається з нами зараз – тектонічне зло», –  наголосив Богдан Желєзняк.

Режисер заявив, що готовий до співпраці і зацікавлений у тому, щоб фільм побачило якомога більше народу: «Це народна власність, я його дарую. Це наша ідеологічна зброя».

 Максим Яковлєв, виконавець головної ролі розповів, що було кілька версій сценаріїв, але зупинились саме на останньому варіанті, який був взятий з життя.

«Ми знімали на військовій базі і було страшно ходити у російській військовій формі», – пожартував актор.

За його словами, на зйомках найважче було говорити російською мовою.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini