Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, консультант з вакцинації проти COVID-19, Медіацентрі Україна – Укрінформ
15 Березня, 2023, 16:05

Ми розуміємо, що COVID-19 нас поки що не залишить Федір – Лапій

В останні тижні в Україні спостерігається стабільне зростання захворюваності на COVID-19. Про це повідомив Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, консультант з вакцинації проти COVID-19 під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«В нас було певне затишшя на початку січня місяця. Але останні п’ять тижнів в нас додається у кількості офіційно підтверджених випадків COVID-19. Ми не досягли ще жовтневого піка. Однак вже ми маємо близько 15 тисяч підтверджених випадків за минулий тиждень. Ми так само маємо зростання кількості померлих, маємо зростання кількості госпіталізованих. Ми зараз доходимо до кількості 100 померлих осіб у тиждень. Це вдвічі менше, ніж восени. Але, тим не менше, у нас є зростання», – зазначив він.

Водночас Федір Лапій зауважив, що статистика  залишається для нас сумною, а прогнози – невтішні.

«Понад 85% серед померлих – це люди віком понад 60 років. Вони повинні бути не просто щеплені двома дозами, а повинні були б вже отримати, як в Данії, Іспанії, Португалії, як у багатьох країнах, на які нам хочеться орієнтуватися, щеплені вже і першою бустерною дозою. І ми розуміємо, що COVID-19 нас поки що не залишить».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini