Фото Медіацентр Україна – Одеса: Катерина Ножевнікова - засновниця благодійного фонду "Корпорація монстрів"
30 Серпня, 2023, 11:42

Ми не програли війну за три дні, але можемо програти її за три роки – Ножевнікова

На брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса волонтерка Катерина Ножевнікова виступила з заявою до керівництва держави.

Активістка запропонувала внесення термінових змін до Бюджетного кодексу України, бюджетів органів місцевого самоврядування, податкового та митних кодексів, до Закону про бюджет на 2023 рік і напрацювання проєкту Закону на 2024. Вона вимагає здійснення жорсткого секвестру і виокремлення пріоритетних видатків на критичні потреби українського народу шляхом макрофінансової допомоги від партнерів і спрямування усіх інших доходів країни виключно на військові потреби.

“Величезною ціною, сплаченою життями, героїзмом військових та спротивом частини суспільства Україна втрималась, та не програла війну за три дні, як їй це прогнозували. Проте станом на сьогодні, якщо не буде термінових змін державної політики, ми зазнаємо поразки за три роки та вже починаємо програвати. росія оговталась та почала нарощування ВПК. Санкції не спрацювали повною мірою, бо сотні нових ворожих БПЛА через ніч атакують українські міста. Попри наші величезні втрати, лінія фронту практично не рухається 10 місяців. рф збудувала укріплення, лінії оборони, щільно замінувала місцевість і навіть наступає на Куп’янськ. Якщо так буде продовжуватись надалі, через три роки російська армія буде вже тут, в Одесі, та в інших містах України. Ми мусимо терміново консолідувати усі державні ресурси і спрямувати їх на перемогу у війні”.

На думку Ножевнікової, єдиний вихід – це зосередження бюджетних коштів виключно на фронтові потреби.

“Держава, під контролем громадськості, має залишити тільки критичні видатки на енергетику, охорону здоров’я, освіту, критичну інфраструктуру, підтримку функціонування економіки, пенсійні виплати рядовим пенсіонерам. Увесь інший ресурс із нікому не потрібних ремонтів другорядних доріг, театрів, стадіонів, судів та інших непотрібних видатків – спрямувати на сили оборони”.

Волонтерка додала, що доходи місцевих бюджетів формуються коштом власних джерел, включно з місцевими податками й зборами, та низкою загальнодержавних дотацій та субвенцій. При цьому, місцева рада сама вирішує на що саме витрачати кошти, а значить спроможна закривати необхідні потреби ЗСУ.

За даними активістки, загальний фонд усіх місцевих бюджетів у першому півріччі 2023 року становив 218,3 млрд грн, що на 24,2% (42,5 млрд грн) більше, ніж за аналогічний період 2022 року. При цьому основною статтею доходів місцевих бюджетів, без урахування міжбюджетних трансфертів, став податок на доходи фізичних осіб – 145,4 млрд грн, тобто саме військовий ПДФО.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini