3 Червня, 2022, 14:24

Ми довели, що прості люди можуть озброїти Україну, поки політики сперечаються і не наважуються — литовський телеведучий про те, як збирали гроші на Bayraktar для України

6 млн євро за три доби зібрала Литва, аби придбати для України бойовий безпілотник Bayraktar. Збір коштів на озброєння для ЗСУ розпочав телеведучий Андрюс Тапінас. Заручившись допомогою Міністерства оборони Литви, він домовився про придбання БПЛА. Однак, компанія-постачальник вирішила подарувати Литві безпілотник для подальшої передачі Україні. 

Про солідарність литовців, співпрацю з Туреччиною та подальші плани щодо допомоги нашій державі під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів ініціатор збору коштів Андрюс Тапінас. Далі — пряма мова. 

«Литва не втомилась допомагати Україні» 

Ми говоримо, що всі втомились  від підтримки України під час цієї війни. Це — нісенітниця. Ми хотіли спростувати, що литовський народ втомився підтримувати Україну. І зібрати гроші в рекордні терміни. Ідея виявилась надзвичайно популярною і пішла по нашим соцмережам. 

Ми були вражені солідарністю Литви: населення країни — менше 3 млн. Вдалось зібрати 6 млн євро за три доби. Середній внесок від литовців був 50-60 євро. Були також 3-4 внески більше 10 тис. євро. Найбільший — 30 тис. євро. Тобто гроші зібрали не литовські олігархи, а народ. Ми планувати зібрати за 3 тижні, а вистачило — трьох днів. Я в захваті від того як ми все організували. 

«Подарунок від Туреччини — це подвійний виграш»

Подарунок від Туреччини — це подвійний виграш. Турецька сторона вирішила наші гроші не брати, а подарувати повністю укомплектований Bayraktar Литві. А ми, відповідно,  подаруємо його Україні. 1,5 млн євро передамо в Міноборони Литви, воно оснастить Bayraktar і передасть Україні. 

У нас лишається ще 4,4 млн євро на іншу допомогу Україні: і оборонну, і логістичну. Тепер думаю як найкраще розпорядитись грошима. Я звернувся до двох Міністерств оборони: литовського і українського. Разом подумаємо, тоді відзвітуємо перед всіма литовцями. 

«Ми довели на прикладі крихітної Литви,  що прості люди можуть озброїти Україну, поки політики сперечаються і не наважуються»

Тепер я чую від людей з інших країн, які кажуть: «А чому нам так не зробити?» Мій посил народам: якщо нам це вдалося, уявіть собі що би міг зробити народ Франції, Німеччини, Великої Британії, Канади. Ми довели, на прикладі крихітної Литви,  що прості люди можуть озброїти Україну, поки політики сперечаються і не наважуються. 

«Іменний дрон з прапорами України та Литви»

Ми погодили з турецької стороною, щоб на безпілотник  нанесли прапори Литви і України. А також буквально годину тому почалось національне опитування, щоб назвати наш дрон. Турецька сторона погодилась нанести цю назву. Це буде іменний символічний дрон, який увіковічить дружбу українського і литовського народів. 

«Можливо, ми б могли отримати відео, як наш дрон нищить російські танки. Це все, чого ми прагнемо». 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini