14 Липня, 2023, 13:27

Ми бачимо постійне ускладнення ситуації – заступник голови Херсонської облради про поточну ситуацію на лівобережжі регіону

На тимчасово окупованих територіях Херсонщини спостерігається ускладнення гуманітарної ситуації, погіршення стану надання медичних послуг. Ворог продовжує чинити тиск на людей.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«На жаль, ми бачимо постійне ускладнення ситуації, в першу чергу гуманітарної, на наших територіях, які зараз тимчасово окуповані ворогом», – зазначив він.

За словами Юрія Соболевського, спостерігається також посилення тиску на  людей на тимчасово окупованій території і щодо примусової паспортизації,  і щодо інтеграційних процесів. Крім того, зауважив заступник голови Херсонської облради, окупаційна влада робить акцент на українських дітях. Так, зазначив Соболевський, «знову пішли масштабні так звані програми оздоровлення дітей, коли єдина мета, щоб вони виїжджали на територію рф і проводили там як можна більше часу».

«Звичайно, що під час такого так званого оздоровлення йде масштабна пропаганда та «промивка мозку» дітям стосовно того, що росія – це чудово, Херсонщина – це росія, і росія тут назавжди… Звичайно наративи російської пропаганди», – додав він.

Одночасно, за словами Юрія Соболевського, спостерігається погіршення ситуації щодо надання медичних послуг громадянам, які знаходяться на тимчасово окупованій території.

«Значно збільшилася кількість погроз, що не будуть надаватися медичні послуги, якщо не буде паспорта рф, якщо не буде оформлений поліс обов’язкового медичного страхування російського зразка», – пояснив він.

Юрій Соболевський наголосив, що ворог використовує доступ до базових гуманітарних потреб як важіль тиску на наших людей.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini