9 Лютого, 2023, 15:53

Мета закону про функціонування англійської як мови міжнародного спілкування: зробити її більш вживаною, другою нормальною мовою спілкування — Ткаченко

У Медіацентрі Україна — Укрінформ відбулася презентація Національної екосистеми вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою, в рамках розробки законопроєкту про функціонування англійської як мови міжнародного спілкування. Про важливість знання і широкого вживання англійської в Україні розповіли представники Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства освіти та науки України.

«Загальна мета закону — підвищити рівень знання англійської мови, зробити її більш вживаною в Україні і фактично другою нормальною мовою спілкування, як є у багаьтох європейських країнах. Англійська мова — найбільш вживана, це мова міжнародного спілкування, мова бізнесу, мова нових можливостей, в тому числі для навчання. На мій погляд, знання і широке вживання англійської мови поступово приводить нас до цивілізації, до наших партнерів, полегшує наші можливості мати різного роду зв’язки, від навчання до партнерства по зброї, пов’язані з спілкуванням з нашими союзниками», — зазначив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

“Інтеграція української освіти в європейський освітній простір вимагає значного поліпшення знань іноземних мов і, в першу чергу, безумовно, англійської. Міністерство освіти має забезпечити саме навчання і здобувачів освіти, і педагогічних, науково-педагогічни працівників англійській мові, що ми втілюємо і через інститути післядипломної педагогічної освіти, і через мережу українських освітніх хабів, де будемо проводити навчання англійській мові: не лише поглиблювати та підвищувати кваліфікацію вчителів-філологів, але й вчителів нефілологічних предметів, щоб вони також могли запроваджувати елементи білінгвального навчання, — розповів Генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти, представник МОН Олег Єресько.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini