6 Липня, 2023, 17:03

Ментальне здоров’я – медзаклад та фахівців, які надають психологічну та психіатричну допомогу, тепер можна знайти на онлайн-мапі 


На сьогодні в Україні  кожне міністерство має свій флагманський, пріоритетний напрямок, яким чином доставляти допомогу зі збереження психологічного здоров’я до людей. Зокрема проєкт Міністерства охорони здоров’я та НСЗУ стосується інтеграції психологічної допомоги, психосоціальної послуги в усю систему надання медичної допомоги.

В рамках цієї ініціативи, Національна служба здоров’я України разом з Координаційним центром з психічного здоров’я при КМУ та  Бюро ВООЗ в Україні представили в Медіацентрі Україна   – Укрінформ дашборд, що містить інформацію про місця надання психологічної та психіатричної допомоги. 

В електронному інструменті є онлайн–мапа, якою може скористатися кожен охочий, при необхідності консультації психолога чи психіатра, а також закріплені всі лікарі, які надають психологічну та психіатричну допомоги у закладах, що уклали договір з НСЗУ.  Зараз в електронній системі вже містяться дані щодо 7429 лікарів у 3262 місцях надання допомоги.

Під час презентації директорка з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я при КМУ Ірина Микичак зазначила, що сьогодні практично половина пакетів програми державних медичних гарантій має в обов’язкових вимогах компонент психологічної підтримки. 

Крім того, за її словами, спільно з ВООЗ та НСЗУ було створено новий пакет – «Супровід дітей та дорослих з психічними розладами на первинному рівні».

«Ми змінюємо, і сьогодні відчутно те, що люди розуміють, що психічне здоров’я, психологічна підтримка – це не психіатрична допомога, так як  завжди трактувалося в суспільстві. Ми хочемо, щоб було розуміння того, що кожен фахівець у сфері охорони здоров’я володіє навичками, має володіти навичками психологічної підтримки і допомогти людині отримати цю підтримку там, де вона знаходиться, в той час, коли це потрібно, за доказовими практиками та методиками», – наголосила вона.

Своєю чергою Голова НСЗУ Наталія Гусак зазначила, що електронний дашборд є першим електронним інструментом НСЗУ, який побудований на мапі не тільки областей і районів, а на мапі громад. 

«Цим електронним інструментом ми також хотіли зорієнтувати, що сімейний лікар, чи інші фахівці, які підхоплюють роботу сімейного лікаря, вони на рівні громади – не окремі гравці. І що саме на рівні громади має створюватися певна координація  між усіма гравцями, які будуть турбуватися про ментальне здоров’я українців», – додала вона.

Дашборд, наголосила голова НСЗУ, створений не лише для людей, які будуть отримувати медичні послуги, а й для медичних працівників в тій чи інші ролі, для керівників закладів, для голів громад, для всієї системи, яка зараз турбується про ментальне здоров’я українців.

Ознайомитися з дашбордом можна за посиланням: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-psychiatry

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini