Василь Боднар. Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині, Медіацентр Україна-Укрінформ
Василь Боднар. Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині, Медіацентр Україна-Укрінформ
30 Березня, 2023, 15:29

Маємо чітку заяву турецької сторони щодо продовження «Зернової угоди» на 120 днів – Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині

Зернова угода є доволі важливою для економіки України.  Її продовження є ключовим інтересом для української держави.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар. 

Він нагадав, що минулого тижня «Зернова угода» була продовжена на наступний термін.

«Ми вважаємо, що угоду продовжено на 120 днів, так, як це передбачено документом, який був підписаний 22 липня минулого року», – зазначив посол.

Однак, він зауважив, що з боку російської сторони сьогодні є спекуляції щодо термінів продовження угоди.

«Є спекуляції російської сторони, що вона начебто хоче переглянути, бажає продовження тільки на 60 днів. Це, звичайно, спроби країни-агресора маніпулювати як громадською думкою, так і посередниками», – додав дипломат.

Водночас Василь Боднар наголосив на одноголосній позиції щодо продовження зернової угоди з боку Генсекретаря ООН та турецької сторони.

«Ми бачили заяву Генерального секретаря ООН про те, що це є 120 днів. Ми також маємо чітку заяву турецької сторони про те, що в їхньому розумінні це також 120 днів. Побачимо, як буде розгортатися ситуація через 60 днів. Оскільки треба врахувати, що в цей період відбуваються президентські вибори в Туреччині, і вся увага всередині цієї країни буде прикута до триваючого виборчого процесу».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini