14 Лютого, 2023, 17:04

Малі модульні реактори допомогли б відновити енергетичну інфраструктуру та економіку України, але є низка перешкод — Плачков

Законодавство України наразі не дозволяє ліцензувати нові технології стосовно створення великих енергоблоків або малих модульних реакторів. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Григорій Плачков, очільник Державної інспекції ядерного регулювання у 2017-2021 роках.

«Є рішення Кабінету Міністрів щодо розробки умов для створення великих енергоблоків американської технології. Є напрацювання щодо малих модульних реакторів. Але наше законодавство поки що не дозволяє ліцензувати жодну нову технологію. На мій погляд, малі модульні реактори допоможуть нам відновлювати знищену не тільки енергетичну інфраструктуру, а всю економіку держави», — зазначив експерт.

Плачков пояснив, що наразі в світі ще немає малого модульного реактору, який вже використовується в промисловості — це шлях до 2030 року. 

«Треба розпочинати зі зміни законодавства, щоб Україна мала змогу ліцензувати будь-яку нову технологію, яка буде ліцензована іншими країнами або регуляторами. До того ж, передавати такі технології під час війни, думаю, жодна країна не наважиться», — додав Плачков.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini