фото facebook Херсонська міська рада
11 Травня, 2022, 14:50

Майже третина мешканців Херсонщини покинули область — начальник військової адміністрації

300 тисяч людей покинули Херсонську область від початку російської окупації. І мешканці продовжують виїжджати. Про це під час брифінгу у  Медіацентрі Україна заявив начальник Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута. За його словами, окупанти не дозволили організувати жодного «зеленого» коридору: ні для завезення продуктів та медикаментів, ні для виїзду людей.

«Люди в бік Миколаєві, а тепер і в бік Кривого рогу, виїжджають самі. Трагічні випадки були: підриви на мінах, розстріл кількох авто. Але це не стримує людей. Так, у напрямку Кривого Рогу мешканці самостійно колонами організовуються і виходять. Навіть є вже волонтери, які десятки разів їздять із області і назад: вивозять сім’ї, а натомість завозять медикаменти і продукти», — заявив начальник військової адміністрації.

За його словами, влада Херсонщини, яка нині переїхала на Дніпропетровщину, застосовує таку саму стратегію — переміщення вантажів до окупованих регіонів невеликими партіями. 

«Ми завозимо все маленькими машинами, маленькими партіями. Бо повторю — не було жодного офіційного коридору. Хоча і в Миколаєві, і в Кривому Розі є величезні гумштаби, тож можна було б возити сотні фур допомоги для рідної області», — заявив Геннадій Лагута.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini