фото Нової української школи
22 Квітня, 2022, 12:57

Майже 90 відсотків українських шкіл продовжують роботу попри війну — Міністр освіти Шкарлет

12 тисяч шкіл і далі навчають дітей в Україні. Це майже 90 відсотків від кількості закладів, що працювали до початку повномасштабного наступу росії. Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» розповів Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. За його словами, близько тисячі українських шкіл зруйновані через бойові дії, ще понад 450 — опинилися в окупації. Тож 81 тисяча школярів, які змушені були покинути власні домівки, долучилися до навчання у інших регіонах.  

«Дитина, яка приїхала з Донеччини, Луганщини чи інших областей, може за заявою одного з батьків приєднатися до освітнього процесу у будь-якій школі. І це дуже рятує освітній процес», — каже Міністр освіти.

За інформацією Шкарлета, українські школярі за кордоном також долучилися до навчання. Вони можуть обрати онлайн формат або ж екстернат. Велика роль тут і комерційних онлайн-шкіл, які після початку повномасштабного наступу росії дали можливість українським дітям по всьому світу відвідувати їхні уроки абсолютно безкоштовно. 

Крім того, незважаючи на російську агресію, в Україні продовжують роботу і 2,5 тисячі дитячих садочків. 

«Це нині також дуже важливий вклад у воєнну економіку, адже садочки дають можливість батькам працювати і сплачувати податки», — переконаний Шкарлет.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm