Майже 90 подій за 3 дні. Відзавтра у Львові стартують Дні європейської спадщини
«Втрачене. Збережене. Відновлене» — цьогорічне гасло Днів європейської спадщини, які 9 вересня розпочинаються у Львові. Впродовж 3 днів організатори запланували провести майже 90 подій. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла координаторка проєкту «Дні європейської спадщини» Юлія Доліба. За її словами, цьогорічні заходи будуть зосереджені не лише на пам’ятках архітектури, але й на природній спадщині міста, а також на людях, які творили його історію.
«Цього року ми будемо говорити про математиків, про українців та людей інших національностей, які жили у Львові та долучилися до творення міста та країни загалом», — пояснила Юлія Доліба.
За словами керівниці управління туризму Львівської міської ради Христини Лебедь, через повномасштабне вторгнення росії на Днях європейської спадщини запровадили нові правила безпеки. Зокрема, кожна локація, де відбуватимуться заходи, повинна мати укриття поблизу. А відвідувачі мають знати, як його дістатись. За її інформацією, попри всі ризики, організатори вирішили не відмовляти від проведення подій в межах проєкту.
«Сьогодні, попри трагічні події, маємо унікальну можливість культурного обміну, який відбувається у нашій державі. Сьогодні у Львові живуть тисячі українців, які вимушено залишили свій дім, і вони починають свою історію по-новому. Вони дізнаються про Львів і львів’ян, це все обмін, який відбувся через трагічні події, але це близьке знайомство українців між собою», — розповіла Христина Лебедь.
Як розповів директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові, кандидат філософських наук Михайло Кобрин, Дні європейської спадщини дають відвідувачам можливість потрапити в місця, які, зазвичай, зачинені впродовж року.
«Це дуже унікальні, особливі дні, коли львів’яни та гості міста можуть потрапити у якісь такі закапелки нашого міста, в які ти мрієш потрапити, але якось немає нагоди. Три дні, насичені унікальними подіями, коли відкриваються замкнені двері бажаних інституцій чи кімнат, в які завжди хотілося зазирнути», — розповів Михайло Кобрин.
1991 року Рада Європи започаткувала European Heritage Days. Відтоді кожного вересня у країнах, які приєдналися до Європейської культурної конвенції, маловідомі закриті споруди радо вітають гостей, щоб привідкрити таємниці, приховані за їхніми фасадами. Дні покликані привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini