Андрій Плахотнюк, Надзвичайний і Повноважний посол України в Швеції у Медіацентрі Україна, 12 серпня
12 Серпня, 2022, 12:51

Майже 400 млн євро допомоги уряд Швеції уже надав Україні та готовий підтримувати нашу країну і надалі —  Посол України в Швеції

Загальний обсяг допомоги, яку з 24 лютого Швеція виділила Україні, становить 4,2 млн шведських крон, або близько 395 млн євро. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Швеції Андрій Плахотнюк. За його словами, йдеться про допомогу у військовому, фінансово-економічному та соціальному напрямках.

«У військовій сфері визначили три напрямки: безпосередньо військова допомога, навчання наших військовослужбовців та  виробництво шведськими компаніями оборонного обладнання для потреб України», —  розповів Андрій Плахотнюк.

З його інформацією, уряд Швеції передбачив в змінах до бюджету ще 10 млрд крон, тобто близько 1 млрд євро, на вирішення нагальних потреб українців у Швеції. Наразі в країні перебувають 42 тисячі українців, які покинули свій дім через війну. Серед них 13 тисяч дітей.
«Настрій серед шведів щодо України: повна підтримка і повна солідарність. Вони вірять у нашу перемогу, на всіх рівнях заявляють, що готові допомагати Україні стільки, скільки потрібно», — заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Швеції.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini