11 Травня, 2022, 19:38

Майже 4-метрова лялька Амаль відвідала містечко для переселенців у Львові та прогулялася Стрийським парком

До Львова привезли світовий символ дітей-біженців, співавторкою якого є співпродюсерка “Зоряних війн”.

Сьогодні Амаль відвідала містечко переселенців у Стрийському парку та зустрілася із сім’ями вимушено переміщених біженців, що тимчасово проживають у модульних будиночках. Це перша появи дівчинки-ляльки після того, як вона здійснила 8000-кілометрову подорож у 2021 році. 

3,5-метрова лялька Амаль символізує 10-річну дівчинку-мігрантку із Сирії, яка минулого року пройшла 8 тисяч кілометрів від кордону Сирії до Манчестера у Великобританії у пошуках своєї матері. За словами організаторів, вона є втіленням мільйонів дітей, які втратили дім і були розлучені зі своїми родинами. Її мрія — відшукати найріднішу людину, знову піти до школи та почати нове щасливе життя. Життя дитини, яке у неї вкрала війна. Так лялька стала символом усіх дітей-біженців у світі із гаслом «Не забувайте про нас».  

«Машина війни безлика, це метал, що шліфує метал, а газети переповнені цифрами та статистикою. Але у жертв війни є імена, і діти часто стають найважчими її жертвами. Ось чому Амаль сьогодні перебуває в Україні. Вона велика дівчина, тому може нагадати усім, що у світі є багато таких діток, як вона», — сказав художній керівник проєкту The Walk Амір Нізар Зуабі.

Над створенням ляльки працювала ціла команда культових продюсерів та режисерів, зокрема Девід Лан (сценарист у Королівському дворі та художній керівник Young Vic), Трейсі Сіворд (фільми «Два папи», «Королева», «Зоряні війни») і Стівен Долдрі для The Walk Productions спільно з Handspring Puppet Company під керівництвом художнього керівника Аміра Нізара Зуабі. 

До Львова команда митців приїхала завдяки підтримці Львівської міської ради. Зустрічали Амаль у місті також творчі колективи лялькового театру, львівської опери та театру «Воскресіння».

«Світ об’єднався, щоб підтримати Україну у захисті демократії. Візит Амаль привертає увагу всього світу і допомагає Україні залишатися на перших шпальтах. Ця увага — це новий шанс припинити війну та допомогти українцям. Кожна стаття, публічність, соціальна подія допомагає українцям, тому ми дякуємо за таку важливу акцію у нашому місті», — сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Також Амаль разом із командою творців привезла зі собою необхідну допомогу, зібрану у Великобританії для українських діток. Окрім того, творці проєкту планують відвідати одну із міських лікарень. Щоправда, уже без ляльки.

«Ми глибоко вдячні Львову за те, що нас так тепло прийняли. Амаль несе з собою сильне бажання миру і дружби між людьми. Її мета —  допомогти привернути увагу до сотень загиблих і поранених дітей та мільйонів українців, які були змушені покинути свої домівки через війну», — підсумували продюсери The Walk Девід Лан і Трейсі Сіворд. 

До речі, щоб керувати Амаль, потрібні три ляльководи: ходун, який водночас «оживляє» її обличчя, і по одній людині на кожну з рук. Команда ляльководів Walk охоплює художників з усього світу, зокрема серед біженців. Сама лялька виготовлена ​​з литої тростини та вуглецевого волокна. Арабською ім’я Амаль означає «надія».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini