Оснат Лубрані, Медіацентр Україна - Укрінформ, 30 червня
30 Червня, 2022, 13:33

Майже 16 мільйонів людей в Україні сьогодні потребують гуманітарної допомоги – ООН

Лише за приблизними підрахунками ООН, майже 16 мільйонів українців потребують їжі, води та медичної допомоги. ООН, разом з іншими міжнародними організаціями, буде переглядати цю цифру. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Оснат Лубрані, гуманітарна координаторка ООН в Україні.  

«Понад 6 мільйонів людей все ще залишаються внутрішньо переміщеними особами. Близько 5 мільйонів вдалося повернутися, але багато хто знає, що вони можуть бути змушені знову тікати. Понад 5,3 мільйона стали біженцями в інших країнах, я впевнена, що більшість із них навіть не уявляли, що зіткнуться з такою ситуацією», – сказала вона. 

За словами представника ООН, лише за попередніми підрахунками в Україні загинуло майже 5 тисяч мирних жителів і понад 5 тисяч поранених. 

«Для матері 4-місячної дитини, з якою я познайомилася під час евакуації з Маріуполя та «Азовсталі», це не новина, яка розповідала мені, як вона місяцями виживала, не бачачи сонячного світла, як вона намагалася прогодуватися, як вона і інші не мали достатньо чистої питної води.  Це не нове для жителів Донеччини, які протягом останнього місяця, особливо, день за днем бачили, як їхнє місто бомбардували, їхні школи та лікарні руйнували, і вони змушені годинами переховуватися. Вони знають, що таке жити без водопроводу. Для херсонців це не нове, в основному для тих, хто відчайдушно хоче виїхати з міста, знайти безпечне місце в іншому місці, але їм неодноразово заважали це зробити. Багато хто навіть втратив життя, ризикуючи вирушити на захід України. Для людей майже всієї Луганської області, не лише Сєвєродонецька та Лисичанська, де всі ми бачили картини руйнувань, спричинених війною», – наголосила вона. 

Оснат Лубрані підкреслила, що ООН докладає всіх зусиль, щоб допомогти постраждалим. Разом з тим в ООН наголошують, що представникам Організації необхідно отримати доступ до полонених та постраждалих на територіях, які тимчасово окупувала росія.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini