27 Жовтня, 2022, 16:58

МАГАТЕ спростували фейк росіян про «брудну бомбу»

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Олег Коріков – в.о голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України.

«МАГАТЕ вже зробило заяву та спростувало фейк росії про «брудну бомбу». Ці два об’єкти енергетики, які фігурують в заявах окупантів, знаходяться у списку організації, як об’єкти постійних місій, які під гарантіями МАГАТЕ. Остання перевірка Агентства була місяць тому, інспектори не виявили ніякої забороненої діяльності», – сказав він.

Наразі інспектори МАГАТЕ планують наступну місію на ці об’єкти. Вже навіть визначено, хто саме увійде до цієї делегації та які завдання стоятимуть перед місією.

«Найближчим часом місія прибуде та зробить свій звіт. Але ми відкриті у нас все прозоро», – наголосив Олег Коріков.

В.о голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України зазначив, що Україна – це одна з провідних країн, з питань використання ядерної енергії – 5 діючих атомних енергоблоків, підприємства з перетворення ядерної енергетики, сховища відпрацьованого палива та відходів. Всі ці об’єкти проектувались і будувались з урахуванням мирного часу і не розраховані на експлуатацію у воєнний час.

“Україна виконує свої зобов’язання відповідно до Угоди про нерозповсюдження ядерних відходів. ВІдповідно до Угод, ми звітуємо перед МАГАТЕ про всі ядерні матеріали, технології, які ми використовуємо, а також відкриті для відвідувань МАГАТЕ. В тому числі і неоголошені візити. Крім того, ведуться реєстри джерел іонізуючих випромінювань, ця інформація також є в МАГАТЕ. І будь-яка операція про ядерний матеріал вона відома МАГАТЕ”, – наголосив він.

Олег Коріков додав, що на ядерних станціях облаштовано онлайн моніторинг за станом ядерного матеріалу, щоб не було несанкціонованого доступу до цих зон. Сигнал про це надходить до штаб-квартири МАГАТЕ.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini