Фото Медіацентр Україна – Одеса: Доктор Майкл Нванкпа, директор-засновник/директор з досліджень Центру африканських конфліктів та розвитку в Лондоні
2 Серпня, 2023, 16:44

“М’яка” сила та більше інформації про знищене зерно – експерт порадив, як Україні привернути африканців на свій бік

Відношення до війни, України та росії урядів африканських країн та населення не завжди однакові. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Доктор Майкл Нванкпа, директор-засновник та директор з досліджень Центру африканських конфліктів та розвитку в Лондоні.

На його думку, не можна сказати, що пересічні африканці не підтримують Україну. Головна проблема України полягає в тому, що її підтримують західні країни, які колись колонізували Африку, а президент рф Володимир путін намагається себе, як борець з неоколоніалізмом.  

“Відношення простих африканців та урядів не завжди однакові. Наприклад, росія пробачає урядам авторитарних країн борги, надає військо-економічну допомогу, завдяки якій ці уряди можуть і далі пригнічувати свій народ. Але прості люди цю допомогу ніяк не відчувають. А ось Китай будує мости, дороги. Люди це бачать і ставляться до Китаю краще”, – пояснив Доктор Майкл Нванкпа.

На думку експерта, Україні в Африці  варто задіяти “м’яку силу” – навчати студентів, ділитися знаннями у медицині, в аграрному секторі.

“Також, в Африці дуже переймаються з постачанням харчової продукції. Посухи та кліматичні зміни не можуть не впливати на політику. Якщо Україна буде показувати, як росія використовує зброю проти їжі, а особливо, знищує зерно яке мало поїхати до Африки, то зможе змінити ставлення людей та викликати дуже емоційну реакцію”, – додав експерт. 

 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini