Людям, які співпрацювали із росіянами під загрозою життя чи здоров’я, не треба боятися звинувачень у колабораціонізмі — нардеп Веніславський
Жителі деокупованих територій, яким росіяни за відмову у співпраці погрожували смертю або ж тримали їхню сім’ю у заручниках, не будуть нести відповідальність за колабораціонізм. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив народний депутат та представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.
«Я хочу заспокоїти всіх громадян, які в силу тих обставин, які не залежали від них, змушені були виконувати якусь діяльність під погрозами фізичного знищення чи завдання шкоди здоров’ю. Вони точно не будуть нести юридичну відповідальність за таку діяльність.
Людям боятися нема чого, якщо вони виконували роботу, щоб зберегти своє життя чи життя своїх близьких, фактично перебували у стані заручників», — пояснив Федір Веніславський.
Народний депутат окремо наголосив, що під дію кримінальної статті про колабораційну діяльність не підпадатимуть працівники комунальних господарств: люди, які забезпечували постачання води, електрики та газу на окупованих територіях. За умови, що не займали керівних посад.
«Загалом стаття 111-1 Кримінального кодексу України передбачає насамперед активну діяльність осіб, які заперечують, що Україна має право на свободу, суверенність, незалежність і повноцінне функціонування. Тобто вони підтримують окупаційну владу, вони підтримують війну росії проти України, вони добровільно займають посади, які мають організаційно-розпорядчі функції. Надавали активну підтримку органам окупаційної влади, передавали матеріальні ресурси добровільно, до прикладу, брали участь у ремонті військової техніки», — розповів народний депутат.
Нагадаємо, у березні цього року Верховна Рада України ухвалила Закон про кримінальну відповідальність за колабораціонізм. Діяльність на користь окупантів карається позбавленням волі на термін 15 років з конфіскацією майна, а вчинення дій, які призвели до загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків — позбавленням волі на термін від 15 років або довічним ув’язненням.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini