8 Липня, 2024, 14:37

«Люди зі сталі»: документальну стрічку про захисників Маріуполя представлять на міжнародних майданчиках задля впливу на звільнення українських військовополонених

В Україні випустили документальний фільм про захисників Маріуполя «Люди зі сталі. Її режисер та продюсер – музикант Сергій Фоменко. Головна мета стрічки – привернути більше уваги міжнародної спільноти до війни в Україні та до питання якнайшвидшого звільнення українських бранців. 

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна.

«Головна мета фільму, аби люди, які знаходяться в полоні, врешті-решт були звільнені, аби вони не перебували в інформаційній тіні», – наголосив під час обговорення Сергій Фоменко, режисер та продюсер стрічки. 

Як зазначив режисер, допрем’єрний показ стрічки в Раді Європи у Страсбурзі. На показі були присутні представники близько 46 країн. Були проведені зустрічі з Президентом ПАРЄ та Міністром Кабінету міністрів Ради Європи, під час яких обговорювалися проблеми військовополонених. У зустрічах взяли участь представники Азову, які були в полоні, вони розповідали про умови перебування, катування та страшний досвід перебування в російських в’язницях.

Водночас Андрій Різоль, голова асоціації «Дивись українське!», підкреслив, що саме документальне кіно є одним з найпотужніших інструментів щодо формування лояльності, донесення правди та спілкування з тими людьми, які впливають на рішення щодо підтримки України.

Це один з інструментів питання українських полонених, створення майданчиків, діалогів та точок впливу щодо цього питання на ключових міжнародних майданчиках. Це якісний інструмент донесення правди про дуже болючу тему.

Петро Яценко, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, підкреслив, що, зокрема, такі роботи мають вплив на міжнародну спільноту в питанні тиску на країну-агресорку.

«Цей фільм – це якісний продукт, який гідно представляє те, що відбулося, цю історичну подію, які відбулася, – захист Маріуполя. Це наші героїчні зусилля, наш індивідуальний героїзм, зокрема оборонців Маріуполя, всіх, які боронили це місто  і дали Україні можливість згрупуватися та організувати оборону. Це величезний подвиг. І такі речі впливають безпосередньо на європейців, потім ми закликаємо Європу до збільшення як дипломатичного, так і економічного тиску на державу-агресорку. І зараз для нас важливий меседж, який ми доносимо на всіх можливих майданчиках, – це те, що росія має припинити тортури та знущання з гідності усіх наших людей, які тимчасово знаходяться в полоні», – додав він.

У оді брифінгу також стало відомо, що допрем’єрні покази фільму плануються в країнах ЄС, Великобританії, США. Крім того, є плани показати цю стрічку в Європарламенті, Бундестазі в Міжнародному суді в Гаазі, в Конгресі США.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini