Олександр Кулепін, заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації, Медіацентр Україна
13 Вересня, 2022, 13:08

Львівщина готується до надзвичайних ситуацій і можливої нової хвилі евакуації — заступник начальника Львівської ОВА

Львівщина готується до можливих надзвичайних ситуацій і до ще однієї хвилі евакуації, які можуть статися взимку. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Олександр Кулепін.

«І готуємось до того, що може бути ще хвиля евакуації, якщо як ми бачимо, росія не боїться атакувати наші електростанції, то так само ми розуміємо, які можуть бути їхні наступні кроки, коли почнеться зима. Тому Львівщина до цього готується і всіх кого треба буде прихистити, Львівщина буде готова прихистити в цьому році і в наступному році»,  — розповів Олександр Кулепін.

Нині на Львівщині приблизно 250 тисяч людей мають статус внутрішньо переміщених осіб. Львівська ОВА нині активно займається тим, щоб забезпечити переселенцям якісні умови для довгострокового проживання.

«Багато хто поселявся в школах, в залах, ще десь, де не створені умови для довгострокового проживання, це більш було як тимчасові рішення. І наше завдання зараз забезпечити людей такими місцями для гарного, якісного життя. Для цього ми працюємо із гуртожитками, маємо обласну програму, де ми також фінансуємо реконструкції. Для цього ми забезпечили отримання на більш, ніж 12 млн гривень меблів та постілі від уряду Польщі і їхнього державного резерву і ми продовжуємо роботу в цьому аспекті», — зазначив Олександр Кулепін.

Також Львівська ОВА намагається використати різноманітні проєкти і партнерства, щоб допомогти переселенцям не лише прихистком, а й фінансово. Зокрема, завдяки ініціативі криптобіржі Binance 5500 людей в області отримують грошові виплати. Допомога у розмірі 75 доларів на місяць, яку нараховують  впродовж трьох місяців, передбачена для найбільш вразливих категорій з-поміж ВПО.  Подробиці про реалізацію ініціативи можна переглянути тут

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini