20 Березня, 2022, 15:37

Львів зустрічає: у місті проводять екскурсії для вимушено переміщених українців

У Львові започаткували програму «Львів зустрічає: мистецтво, прогулянки, спілкування» для психологічної допомоги переселенцям і всім тим, хто потребує підтримки під час війни. Про це на брифінгу у медіацентрі «Україна» розповів артменеджер, куратор «Я Галерея» Павло Гудімов. До проєкту доєдналися Асоціація галеристів Львова, львівське комунальне підприємство «Бюро спадщини», Управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради.

Представники культурного середовища у місті об’єдналися і проводять безкоштовні екскурсії парками й деякими мистецькими галереями. Екскурсії почали робити 18 березня і з того часу кожен захід збирає щонайменше 100 людей, каже Гудімов.

«Львів зараз є місто-укриття і, дай Боже, щоб воно так було і надалі. Ми розуміємо, що дуже багато людей потрапило сюди вперше. І виникла ідея зробити програму для них. Спочатку провели прогулянку Стрийським парком. І зрозуміли, що це дуже добре працює. Сподівалися, що прийде 20-30 людей, а прийшло 150,» –  розповів Павло Гудімов.

Начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова каже, що до екскурсій долучаються також і львів’яни.

«До 30% людей, які приходять – це львів’яни. Екскурсії ми намагаємось робити не історичні, а показати парк через наш особистий зв’язок з містом. За ці 2 години ми побачили стільки усмішок, скільки ми не бачили за ці страшні 3 тижні».

Інформацію про наступні екскурсії можна отрмати за цим посиланням.

Також сьогодні у Львові відкрили телеграм-канал  для внутрішньо переміщених людей: https://t.me/naraziulvovi 
Тут можна знайти інформацію про роботу, житло, дозвілля, волонтерство та знижки. 

Номер гарячої лінії для внутрішньо переміщених людей: 032 254 6079