9 Червня, 2023, 15:20

Львів – перший амбасадор сецесійної спадщини в Україні

Відтак у місті Лева впродовж трьох днів, з 9 по 11 червня, відбудеться низка заходів з метою популяризації будинків, збудованих в одному із найцікавіших архітектурних стилів, який підкорив Європу кінця ХІХ початку ХХ століття. Це перший масштабний захід після приєднання у квітні цього року Львова до міжнародної спільноти Reseau Art-Nouveau Network (RANN).

“Львів є ідеальним місцем для проведення таких подій, оскільки у місті налічується більше ніж 2 тис. пам’яток архітектури, серед них 250 виконані у сецесійному стилі. І ми вирішили, що за один день ми не зможемо охопити увагою стільки об’єктів, тому вирішили присвятити львівській сецесії 3 дні,” – зазначила на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів Яна Терлецька із ЛКП “Бюро Спадщини”.

Щороку саме 10 червня у світі відзначають Міжнародний день ар-нуво – одна із назв сецесійного стилю в архітектурі.

“Сецесія, мабуть єдиний із видів мистецтва, який одночасно мав багато назв. Сецесія, ар-нуво, югендштиль, а також ліберті – в Італії чи новий модерн у Великобританії. Він завжди був пов’язаний з чимось новим. У Львові він збігся із бурхливим розвитком міста й архітекторам вдалося створити свій неповторний стиль національної сецесії. До зразків львівської сецесії відносяться, наприклад кахельні плитки на фасадах, що наслідують гуцульські кольори, металевий декор запозичений із гуцульських топірців, дерев’яні елементи запозичені з гуцульських церков і хат”, пояснює Лілія Онищенко, позаштатна радниця міського голови з питань збереження культурної спадщини.

Управління туризму Львова планує доповнити елементами львівської сецесії  офіційний бренд міста. Зокрема розробляється оновлена лінія сувенірів прикрашених сецесійними орнаментами, які можна зустріти на львівських будинках.

📍Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini