2 Червня, 2022, 16:47

Лише за тиждень росія завдала по Україні 59 ракетних та 36 авіаційних ударів – Генштаб

Стратегічна мета росії – знищити Україну як держави. Ворог концентрує зусилля на ключових напрямках фронту.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Олексій Громов, заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ.

«З 26 травня росія завдала по Україні 59 ракетних та 36 авіаційних ударів. Основними цілями противника були об’єкти транспортної інфраструктури та залізничного сполучення. З початку бойових дій противник здійснив 5 722 літаковильоти та 551 пуск крилатих ракет. Лише з території білорусі було здійснено 1211 літаковильотів, а це понад 20%», – сказав бригадний генерал.

Він наголосив, що ситуація на всіх напрямках фронту лишається критичною.

На Харківському напрямку основні зусилля противник зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. З метою зниження наступального потенціалу наших військ здійснив обстріли позицій Сил оборони із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Михайлівка, Прудянка та Верхній Салтів.

На Слов’янському напрямку основні зусилля ворог зосередив на утриманні зайнятих позицій, веденні розвідки та створенні умов для відновлення наступу. Здійснив артилерійські обстріли в районах населених пунктів Довгеньке, Курулька, Вірнопілля та Долина.

На Донецькому напрямку противник продовжує вогневе ураження позицій наших військ вздовж всієї лінії зіткнення із мінометів, ствольної та реактивної артилерії.

На Бахмутському напрямку ворог веде штурмові дії в населеному пункті Комишуваха з метою взяття під контроль міста, має частковий успіх, бої тривають.

На Сіверському напрямку противник активних дій не проводив. Триває доукомплектування озброєнням та військовою технікою підрозділів противника, які зазнали втрат під час бойових дій на території України.

З території російської федерації ворог обстріляв з мінометів населені пункти Середина-Буда, Прогрес Сумської області та Леонівка Чернігівської області.
В акваторіях Чорного та Азовського морів кораблі чорноморського флоту російської федерації продовжують виконувати завдання з ізоляції району бойових дій, ведення розвідки та вогневої підтримки на приморському напрямку. Противник продовжує здійснювати заходи з блокування цивільного судноплавства у північно-західній частині Чорного моря.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini