Дискусія «16 днів проти насильства», Медіацентр Україна-Укрінформ
Дискусія «16 днів проти насильства», Медіацентр Україна-Укрінформ
25 Листопада, 2022, 13:18

Лише 2-3 особи з 10 в Україні готові реагувати на насильство, яке бачать поряд, навіть у власній родині — учасники дискусії «16 днів проти насильства»

Повномасштабна війна принесла українцям нові виклики щодо насильства, але війна не має стати приводом нормалізувати це явище. 25 листопада починається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», а напередодні 1 листопада в Україні набула чинності Стамбульська Конвенція. Про все це говорили учасники панельної дискусії «16 днів проти насильства», яка відбулась у Медіацентрі Україна — Укрінформ.

«Ми боремося за те, щоби наша держава простягала руку допомоги кожному, щоби кожен почував себе захищеним. Ратифікація Стамбульської конвенції є великим кроком вперед, тому що вона дозволяє вживати низку додаткових заходів, які ми повинні імплементувати, щоби насильства в нашій державі було менше, щоби з насильством ми боролися ефективніше та пропонували людині соціальну допомогу», — зазначила Оксана Жолнович з Міністерства соціальної політики України.

«В порівнянні з минулим роком на 24% зменшилася кількість звернень до поліції у зв’язку з домашнім насильством. Але потрібно розуміти причину. По-перше, велика кількість територій знаходиться або була під окупацією: люди не могли звертатися, поліція не могла фіксувати. Також багато українців переїхали за кордон, розлучилися з родинами, це теж причина. У західних територіях, де найбільше внутрішніх переселенців, звернення відносно насильства зросли в порівнянні з минулом роком. Тому треба розуміти, що статистика є дещо різною», — розповіла Катерина Павліченко з Міністерства внутрішніх справ України. 

«Дослідження, яке ми провели у 30 містах, показало: лише 2-3 особи з 10 готові реагувати на насильство, яке бачать поряд, навіть щодо членів своєї родини. Але насильство вдасться перемогти, якщо всі ми будемо чуйними до цього явища. Війна по суті є насильством, яке нас оточує і унормовує в нашому сприйнятті це явище. Ми хочемо, щоб цього не сталося і закликаємо бути чуйними, не допустити, щоб насильство стало нормою» — наголосив Павло Замостьян з UNFPA в Україні.

«Станом на сьогодні 36 тисяч звернень надійшло до Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини. Звернень, які стосувалися домашнього насильства, було 116. Минулоріч їх було 180. Війна перенесла питання домашнього насильства на другий план, але воно є. Проте ми теж провели паралель. Ті превентивні заходи, які проводилися з усіма суб’єктами взаємодії Міністерством соціальної політики, Міністерством внутрішніх справ, Національною сервісною службою, теж почали давати результат», — розповіла Олена Вихор з Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 

«Я прихильниця думки, що національне законодавство України з протидії домашньому насильству є на хорошому рівні, і допрацьовувати нам не так багато. Натомість нам сьогодні важливіша — і це вже відбувається — співпраця Парламенту з поліцією, суддями, які на практиці розуміють, що вже працює, а що треба покращити. Дуже важливо, що ми ратифікували Стамбульську конвенцію — вона дійсно про більші гарантії захисту, про більшу увагу не тільки правоохоронців, але й громадян», — зазначила Марина Бардіна з Верховної Ради України. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini