Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ірина Філатова, африканістка, докторка історичних наук, заслужений професор Університету КваЗулу-Натал, Південно-Африканська Республіка
21 Червня, 2023, 15:39

Лідери африканські країни приїжджали до України не заради миру, а заради пільг – експертка з Африки

Ніяких результатів посередницької місії президентів ПАР, Замбії, Сенегалу, Коморських островів, а також представників урядів Уганду та Єгипту на разі немає. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловила Ірина Філатова, африканістка, докторка історичних наук, заслужений професор Університету КваЗулу-Натал, Південно-Африканська Республіка.

“Метою цієї місії був не мир. Африканські країни хотіли  отримати щось для себе. Наприклад, ПАР хоче відновити впевненість інвесторів та відновити відносини з західними державами, з якими країна торгує. ПАР каже, що вона нейтральна, проте вона проросійська, хоча вони офіційно й зазначають про свій нейтральний статус”, – зазначила Ірина Філатова.

Метою Єгипту було отримати зерно з росії та України, а також добрива.

“Єгипет не цікавили глобальні країни, їм не цікаво, чи буде існувати Україна. Також дуже багато держав Африки не розуміють, що стоїть на кону цієї війни вони цим не цікавляться. Для них ця війна відбувається десь у Європі, хоча африканські країни також через неї страждають”, – зазначила експертка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini