Фото Медіацентр Україна – Одеса: Чедомір Стойкович, сербський адвокат, голова громадянської групи “Жовтень”
31 Травня, 2023, 13:33

Лідерами просербських протестувальників у Косово є кримінал, пов’язаний з ПВК Вагнер – сербський адвокат

І президенту росії володимиру путіну, і Президенту Сербії Александару Вучичу вигідна дестабілізація у Косово. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Чедомір Стойкович, сербський адвокат, голова громадянської групи “Жовтень”.

Він зазначив, що серби у протестах у Косово під час сутичок використовують російські прапори та проросійську символіку повномасштабного вторгнення, зокрема, літеру “Z”.


“У цих протестах приймають звичайні люди, але вони перебувають під впливом російської пропаганди. Але там є і кримінальні угрупування, які тісно пов’язані з ПВК “Вагнер”, і саме вони є лідерами сутичок та насильства у цих протестах”,  – зазначив Стойкович.

Він зазначив, що росії вигідна ескалація конфлікту в Косово, але якби уряд Сербії вживав хоча б якісь заходи проти впливу росії та ПВК “Вагнер”, у Косово “можна було б за 24 години домовитися, щоб там був мир”.

“Мета путіна та Александра Вучича у Косово однакова, вони постійно співпрацюють. Зараз в Сербії відбуваються демократичні протести проти політики Вучича, і він хоче перемкнути увагу населення з цих протестів на події у Косово”, – підсумував Стойкович.

Сутички між сербами та албанцями у Косово виникли після того, як у кількох містах північних муніципалітетів країни, де переважає сербське населення, на виборах мерів перемогли етнічні албанці.

Серби голосування бойкотували, оскільки влада Косова не підтримала створення Співтовариства сербських муніципалітетів. Наразі сербське населення намагається не допустити до влади нових мерів-албанців.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini