13 Жовтня, 2023, 15:35

Курс долара в наступному році залежатиме від макрофінансової допомоги – експерт

За відсутності проблем з макрофінансуванням, курс долара у 2024 році відповідати запланованим показникам.

На цьому наголосив директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у ході дискусії  в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Якщо макрофінансова допомога буде надходити у повному обсязі, то той курс, що закладений у державний бюджет, а в державний бюджет 2024 року  закладений курс 41,4 грн, я думаю, що може трошки менший реальний буде. Якщо, не дай Господь, у нас почнуться серйозні політпроблеми із макрофінансуванням, то єдиний спосіб забезпечити соціальні платежі буде повернення до емісії», – наголосив він.

За словами Олега Пендзина, якщо буде емісія, то безперечно «курс покотиться».

«Тому, як на мене, найбільший ризик майбутнього року і найбільші проблеми, пов’язані з курсом можуть виникнути саме в цій царині. В мене таке бачення», – пояснив він.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini