Культурні інституції Львова відновлюють роботу, у планах – спільні проєкти з культурними діячами з різних міст України
Від початку війни 28 культурних інституцій міста надали тимчасовий прихисток для вимушено переміщених українців. Зараз, коли ситуація із поселенням стабілізувалась, заклади культури відновлюють свою роботу, повідомили у Львівській міській раді на брифінгу в Муніципальний мистецькому центрі.
«Культура є також на передовій, і для неї зараз важливо говорити. Люди мають слухати один одного, рефлексувати. Через культуру, мистецтво, вистави, концерти можна проживати ті емоції, які у всіх нас виникають.
Тому відновлюють роботу деякі театри, музичні школи, бібліотеки і концертні організації. Щиро запрошуємо стежити за анонсами про події і приходити до нас, пізнавати себе крізь призму культури», – зазначила Наталія Бунда, керівниця департаменту розвитку Львівської міської ради.
Муніципальний мистецький центр у Львові чи не з першого дня став прихистком для українців, а зараз надає простір для спільного творення діячам культури. Тут вже розмістили дві виставки митців з інших міст України.
«Маємо говорити мовою піклування, взаємодовіри і створення культурних цінностей, їхнього продукування у світ. Зараз у нашому спільному просторі щодня працює від 10 до 30 людей з різних міст України, які не хочуть залишати місто. Маємо 2-3 міжрегіональні події на день, де відбуваються знайомства з різними українськими ініціативами», – зауважила керівниця Муніципального мистецького центру Ляна Мицько.
Вже є перші заявлені вистави у театрах. А львівські митці планують виїзні концерти в українських містах, адже українська музика і творчість, кажуть, додають сил нашим захисникам і надихають на боротьбу усіх людей.
«Ми об’єдналися і співпрацювали зі всіма театрами міста, допомагали і приймали людей. Тепер настав час говорити, співати – бодай тихенько, щоби музи заговорили, а зброя почала стихати. Тому ми відновлюємо діяльність, вже заявлені перші чотири вистави. Треба думати також про концертні виїзні бригади до наших воїнів та в інші міста. Наші воїни слухають українську музику, ірмоси і наголошують, що життя має продовжуватись», – зазначив Андрій Водичев, режисер, актор театру Курбаса.
Окрім того з культурними інституціями Львова зараз співпрацюють Луганська філармонія, Харківська академія мистецтв, Школа архітектури Харкова, Київський Центр Довженка та багато інших культурних об’єднань країни.