5 Серпня, 2022, 14:26

Культурна дипломатія – ще одна можливість просувати українську культуру, наративи та свою ідентичність за кордоном – МКІП

Галина Григоренко, заступниця міністра культури та інформаційної політики України заявила, що Україна вже частина культурного європейського світу. Тому, культурна дипломатія – це можливість просувати українську культуру, наративи та свою ідентичність за кордоном. 

«Нам потрібно вкладати у просування української культури за межами нашої країни  – час, ресурси та напрацьовувати нові партнерства», – заявила заступниця міністра. 

Галина Григоренко наголосила, що розмова від імені України «мирними мистецькими проектами» сприймається загалом набагато краще. 

«Світова спільнота часто не хоче бачити якісь неприємні речі, те, що викликає не захоплення, а якісь важкі речі. Наприклад, як виставка спаленої російської техніки. Тому, коли ми говоримо мирними мистецькими проектами –це сприймається простіше і краще зрозуміло для всього світу. Так, ми мусимо вплітати свій контекст, переконувати наших партнерів у тому, що Україні потрібна зброя та підтримка, а головне – пояснювати хто і що є причиною цієї війни», – зазначила вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini