9 Лютого, 2023, 20:03

Культура стала мішенню ворога, адже процеси, які започаткувала Україна після Майданів, становили загрозу режиму путіна — директор Музею Майдану

Завершився Форум з безпеки культурної спадщини «Війна в Україні: битва за культуру». Більше про цю подію розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ генеральний директор Музею Майдану, співзасновник Штабу порятунку спадщини (HERI) Ігор Пошивайло.

«З початку масштабної агресії російської федерації Україна зазнала катастрофічних втрат у сфері культурної спадщині. Мова не лише про зруйновані російськими ракетами, авіабомбами, обстрілами нерухомі пам’ятки, історичні будівлі. Мова йде про втрачені музейні колекції, які були брутально викрадені російськими окупантами, зокрема, під час окупації в Херсоні, Маріуполі, Мелітополі і багатьох інших містечках, містах і селах України. Чимало представників культурної сфери були переміщені всередині та за межі країни, — це колосальні втрати на культурному фронті», — зазначив Пошивайло.

Експерт упевнений, що культура стала мишенню ворога у війні, адже саме культурна ідентичність українців ставала на перепоні до відновлення радянського союзу. 

«Всі ті процеси, які започаткувала Україна після українських Майданів — декомунізація, деколонізація, а вже сьогодні й дерусифікація, становили екзистенційну загрозу режиму путіна. Тому Форум запропонував відкритий демократичний майданчик для представників недержавного сектору і урядових структур, щоб звірили годинники, побачили, в якій точці ми знаходимося сьогодні», — пояснив Пошивайло.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini