
Куди звертатись через насильство: телефони служб і соціальних фондів
Якщо людина страждає від різних видів насильства, вона може звернутися до урядових органів і волонтерів по допомогу. Щоб уникнути насильства людина може переховатися в шелтері (укритті).
Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла координаторка проєкту “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” Фонду ООН у галузі народонаселення, керівниця обласної робочої групи із запобігання насильству Людмила Акімова. Вона зазначила, що для потраплення в шелтер, потрібно отримати направлення від державних органів чи служб.
“ Є департамент соцполітики міської ради. Є центр соціальних служб. Це поліція і мобільні бригади. В Україні були випадки нападу кривдників на шелтери з жінками і дітьми. Тому, згідно з законодавством, адреси шелтерів не оголошуються відкрито. Якщо ви страждаєте від домашнього насильства і не хочете звертатися у поліції, є різні центри, як державні, так і громадські”, – зазначила Акімова.
Організатори акції “16 днів проти насильства” надали такі контакти центрів і фондів, які працюють для запобігання насильства.
- “Центр допомоги врятованим” Телефон +38(067)131-39-38;
- Одеський благодійний фонд “Шлях додому”. Телефон +38(093)009-20-30;
- “Гаряча лінія” для чоловіків: Телефон 2345;
- “Гаряча лінія” з питань жіночого здоров’я: Телефон 303.
- Урядова жіноча лінія: Телефон 1547;
- Національна “гаряча лінія” з протидії домашнього насильства і торгівлі людьми: телефон 116 123 – для дорослих, 116 111 – для дітей;
- Офіс Генпрокурора з питань, зв’язаних з сексуальним насильством, пов’язаних з конфліктом: Телефон +38(096)755-02-40;
- Онлайн-платформа “Аврора”: треба заповнити форму за посиланням https://rozirvykolo.org/mental-support.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini